Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
Novinky
02.09.2018
Ceník a ceny
Proč je důležité, že každá karta má jinou cenu? Odpovím na to přes jinou otázku. Co by se stalo, nebo znamenalo, kdyby každá karta měla stejnou cenu?... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. Novinky
  3. Ceník a ceny
Ceník a ceny
02.09.2018

Proč je důležité, že každá karta má jinou cenu?

Odpovím na to přes jinou otázku. Co by se stalo, nebo znamenalo, kdyby každá karta měla stejnou cenu? 
To by jednoduše znamenalo to, že vlastnit nějakou opravdu, opravdu vzácnou kartu by se rovnalo vlastnění té nejběžnější karty a daly by se vyměnit v poměru 1 : 1 . Což by některé karty hodně znevýhodňovalo a tak by sběratelství neměl význam po nashromáždění všech karet.
Ale pokud každá karta má jinou raritu, výskyt a hratoulnou sílu, tak nám to dává možnost je každou ocenit jinak, popřípadě je rozdělit do cenových tříd, a tak jim i udat výměnou hodnotu, což nám otvírá daleko lepší možnost výměn, kdy výměna karet už nemusí být jen na úrovni 1 : 1 , ale klidně i 1 : 5 nebo dokonce až 1 : 100 

Níže je uvedeno několik způsobů naceňování karet v mém shopu a popsáno proč je dobré karty takto rozlišovat.

1. Podle tabulky (orientační tabulka)

První z variant jak ocenit karty je podle tabulky, která je odvozena od rarity (výskytu) jednotlivých karet.
Tuto variantu používám při hromadném naceňování karet, ne pro nacenění konkrétních karet.


*světle modrá - Cena karet o které je dlouhodobě, nebo i krátkodobě menší zájem
zelenkavá - Základní cena karet, pokud není uvedeno jinak tak platí tato cena
červená - Ceny dražších a poptávanějších karet

 

Toto je jedna z nejdůležitějších věcí při udávání ceny. Proč? Ten důvod je prostý. Pokud bych neměl předem nastavené ceny, tak bych jednu kartu mohl nabízet (při osobním prodeji) několika lidem vždy za jinou cenu, protože bych si ji třeba nepamatoval. Další důvod je ten, že zákazník se dokáže rychle zorientovat a podle svých možností už předem ví na které karty má a za jaké je ochotný zaplatit.

!!!UPOZORNĚNÍ!!!
Tabulka je pouze orientační a nemusím se podle ní vždy řídit. To v kterých případech se podle ní neřídím, je napsáno níže.


2. Silné karty

Jakožto hráč dokážu odhadnout sílu některých karet a pokud jsou opravdu silné (není myšlený konkrétní druh karty, ale jeden kus s určitými staty), tak je můžu nacenit o něco dráž.

Příkladem je třeba Kösa. U této zbraně je jedna pozice na které je hodně silné kombo a jeho výše je až 8 (9 jsem ještě nezaznamenal) a to je opravdu hodně. Ano je to zbraň a je to jen jedna pozice, která ani nemusí padnout, ale i tak se takováto karty řadí mezi silné a je jedno jestli je její průměr +5 nebo -1. Cenu v takovémto případě neudává průměr, ale její síla.

U hrdinů tento příklad ukážu na Králi draků. Tuto kartu považuji za opravdu silnou pokud má ráno 5 energií. To mi totiž dovoluje zahrát (pozor spoiler mé taktiky =DD ) dvě nejničivější zbraně. A to nejprve Zlatý superluk, a pokud mi padne zelené kombo tak i s Kösou, což mi do další fáze dává opravdu silnou kombinaci k odpálení (v mém případě je to +5 bonus ke kombu)

Toto jsou konkrétní příklady, proč bych nacěnil karty trošku jináč a klidně i o několik stovek víc.


3. Unikátní jméno + neunikátní jméno

Pro Scratch Wars je unikátní jméno pro každého hrdinu samozřejmostí, ale někdy se dá narazit na opravdu dost zajímavá jména, která pro někoho můžou mít vyšší hodnotu. A nebo pro fanoušky uršité věci.
Příkladem je třeba Potomek krále, u něhož jsou některá jména vtipná a tak by se dala nacenit o něco víc. Bohužel jména, která já považuji za hodně vtipné zde nemůžu uveřejnit.
Netradiční spojení jmen je taky důvod proč by karta mohla být cenově odlišná. Setkal jsem se třeba s Potomkem krále jménem Jirka Drtigejmr (Gejmr je taky jeden z youtuberů, ale do Scratch Wars se nijak viditelně nezapojil). Cena takovéto karty se může držet opravdu vysoko.
Poslední větší hodnota (v tomto případě opravdu hodnotně) jsou dvojčata*. Ve Scratch Wars by se neměly objevit dvě identické karty. Ale tato věc v prvním tisku (možná ve více ) nebyla úplně vychytaná a tak se dalo narazit na dvě stejné karty. Hodnotu v tomto případě dělá to, že tyto karty by neměly existovat. Jejich cena pospolu je daleko vyšší než jednotlivě (prodej jen jedné karty se nerovná polovině hodnoty, ale tabulkové hodnotě). Ale aby tyto karty měly takovouto hodnotu, tak je musí někdo najít a dát dohromady, jinak tato cena tolik nenarůstá.

*dvojčata u zbraní se dají dohledat o trošku líp a tak nejsou tak cenněné jako hrdinové, u kterch je to vzácnější. Na první pohled jsou karty úplně identické, liší se pouze QRkódem a tak se dají obě nahrát do appky

 

4. Podepsaná nebo jen počmáraná?

Dalo by se uvažovat nad tím, že podepsaná karta má daleko větší hodnotu, než nepodepsaná, ale ve většině případech by mělo platit, že podepsaná karta cenu spíše ztrácí.
Kdo sleduje americké pořady zaměřující se na náhodný prodej, tak ví o čem přesně je řeč. A to o tom, že aby podpis cenu navýšil, tak musí být s platným certifikátem pravosti podpisu a ve většině případech bude tento dokument chybět.
To ovšem neznamené, že podepsaná karta bez štemplu automaticky znamená zničenou a znehodnocenou kartu. To se tímto nesnažím říct.
Jen to, že prodejce se úplně nemůže odvolávat na podpis karty při určování ceny, protože původ podpisu neni prokazatelný. Tímto nikoho neoznačuji jako podvodníka.

Čí podpis je hodnotnější?
Určitě hodnotnější podpis je od někoho kdo se moc nepodepisuje, nebo jeho podpis není na moc kartách. Tímto podpisem může být autogram od autora Scratch Wars, nebo kohokoliv z týmu Notre Game.
Na druhou stranu podpisy youtuberů (Jirky Krále a Goga) se dají sehnat během roku na několika akcích a tak jejich podpis nemá takovou hodnotu. Hodnota by byla navýšena v případě unikátního jména, nebo netradiční karty (v případě Goga, třeba Král smetiště jménem Gogo Bořitel, což je hodně neobvyklá kombinace)

 

5. Zbraně

U zbraní rozlišuji 3 cenové skupiny a rozdíly jejich cen jsou opravdu velké.


A) Sběratelská
Karta zbraně, která je kompletní, tedy bez vyloupnutí disku a odtržení penízků má největší hodnotu a její cena do budoucna (tím myslím za x let co se ještě bude Scratch Wars hrát) bude mít několikrát vyšší hodnotu než karty ve stavu B a C.

B) Bez penízků
Tento stav je dost oblíbený u hráčů, protože chtějí využít penízky a symboly k navýšení bodů v shopu odměn, čímž ovšem snižují hodnotu karet a přicházejí o možnost nabídnout takovou kartu sběratelům.
I já mám v nabídce velké množství takovýchto karet, ALE jedná se ve většině případech jen o 1* v "-" průměru a jejich cena je záměrně snížená. Což ovšem nedoporučuji dělat nikomu jinému, protože neuvážené snížení ceny může být někdy opravdu velké (v případě 100% karet, tady mám konkrétní příklad, kdy mám jednu 100% dvakrát ve dvou stavech, ve sběratelkém stavu bych její cenu nacenil minimálně na 2 tis a druhá co má odtržené penízky něco pod 500, v tomto případě klesla její cena na čtvrtinu, jen špatným zacházením s kartou)

C) Samotnýý disk
Takovéto zbraně mají nejnižší hodnotu a je u nich předpokládáno, že jsou hrané, proto je jejich cena opravdu malá.
Což ovšem neplatí v případě 4*, které jsou vyhledávané v jakémkoliv stavu a tak jejich hodnotu snižuje jen špatný stav. (i u 100% karet se cena snižuje a to docela razantně a neplatí pro ně to co pro 4*)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KUP SI SVOU KARTU...
...protože jen tak se můžeš vydat na dobrodružství.

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.